ODDLUZANIEUK

   

Ty też masz długi?

          Oddłużamy 

          Polaków 

          w UK

 

 

Programy oddłużeniowe w Wielkiej Brytanii to nie fikcja

Programy oddłużeniowe w Wielkiej Brytanii to nie fikcja

 

Wielka Brytania to kraj z ambicjami. Pomoc dla zadłużonych!


 

 

 

Przemek ?

Witam, mam na imię Przemek

i mam długi w UK.

Słyszałem, że możecie pomóc?....

 

Odp. ODDLUZANIEUK.com ?

Witam Przemku,

tak,

pomagamy wyjść

z długów Polakom

mieszkającym w UK.

Dobrze Pan trafił.

 

Odp. Przemek ?

Chciałbym żeby wszystko było

w jedne racie. Słyszałem też 

że coś umarzacie...

 

 

 

Odp. ODDLUZANIEUK.com ?

Rozumiem, ale po kolei.

Proszę powiedzieć coś więcej o swoich zadłużeniach.

Kim są Pana wierzyciele i kredytodawcy?

Jak duże pieniądze jest Pan im winien?

Żebyśmy mogli….

 

Odp. Przemek ?

Proszę powiedzieć mi, jak to działa….

 

 

 

Tak mniej więcej wyglądają początek rozmowy z osobami które nas znalazły, lub im nas polecono. Ponieważ najczęściej pada pytanie „jak to działa?” - postanowiłam wyjaśnić na czym polega oddłużanie w UK i czy programy oddłużeniowe - jak twierdzą złośliwcy - to fikcja. 

 

A że, nie można bez większej wiedzy o dłuzniku opowiedzieć jak to działa. Ponieważ jest kilka opcji które mogą pomóc, ponieważ wiele zależy od tego, kim są wierzyciele i jakie są balance długów. Musimy zapytać o szczegóły. Może się zdarzyć że osoba która się do nas zgłosiła pogubiła się i nie pamięta wszystkich swoich długów. Wtedy możemy pomóc wyszukać takie długi z pomoca raportu kredytowego i prześć do tłumaczenia "jak to działa", a dokładnie jak to może zadziałać w indywidualnym przypadku.

 

Program IVA pomógł rodzinie Pana Przemka 

 

Na wstępie chcę wyjaśnić, że z czymś takim jak programy oddłużeniowe w UK,  My Polacy, nigdy nie mieliśmy do czynienia w Polsce. Najzwyczajniej, jest to możliwe tylko w UK. Można powiedzieć, że do programu IVA i Trust Deed wchodzimy w zamian za nasze zadłużenia i zobowiązania bankowe. Każde z tych rozwiązań gwarantuje nam szereg udogodnień, ale również nas samych nawołuje do niewielkich ograniczeń. Obydwa rozwiązania są wynikiem prawa panującego w danym regionie Zjednoczonego Królestwa, a fakt ten potwierdza, co najmniej 16 lat odkąd IVA i Trust Deed zaczęły pomagać ludziom zadłużonym. W całym procesie IVA i Trust Deed bierze udział wysoko wykwalifikowany i licencjonowany doradca finansowy, upoważniony przez brytyjski nadzór finansowy do takiej praktyki.


O program IVA można się starać jeśli, na osobę przypada £5000 lub więcej długu, stałe miejsce zamieszkania to England, Wales, Northern Ireland, dodatkowy warunek pozwalający rozpatrzyć wniosek, to fakt że choć jedna dorosła osoba w domu pracuje, a praca ta jest ciągła. Podobnie jest ze Szkockim program Trust Deed. Można się starać o Trust Deed jeśli, na osobę przypada £6000 lub więcej długu, stałe miejsce zamieszkania to Scotland, dodatkowy warunek pozwalający rozpatrzyć wniosek, to fakt że choć jedna dorosła osoba w domu pracuje, a praca ta jest ciągła.


Wróćmy zatem do naszego klienta, Pana Przemka. Pan Przemek mieszka z żoną Ewą i dwójką dzieci - 5-letnią córeczką i 8- letnim synkiem, a zatem w jego domu są 4 osoby na utrzymaniu. Pan Przemek i jego żona pracują, jednak pani Ewa niewiele. Dlaczego? Ze względu na małą córeczkę nie zapominając o tym, że 8 letni syn też potrzebuje mamy, a Pan Przemek wsparcia w domu. 

Ich dochód średni miesięczny wynosi w sumie £160 Child Benefit, £80 Universal Credit, zarobki Pana Przemka £1810, a Pani Ewy £700. Razem mają £2750 miesięcznie. W ciągu 6 lat przeprowadzali się w sumie 4 razy, aby Pan Przemek mógł zachować maksymalną ciągłość pracy, a rodzina znalazła swoje stałe miejsce zamieszkania. Wszystkie zmiany i dodatkowe koszty życiowe  nadwyrężyły ich budżet. 

Przeprowadzona z nimi telefoniczna rozmowa pozwoliła ustalić, że ich stałe comiesięczne wydatki stanowią kwotę £2630 ( rent, Council Tax, utility bills, housekeeping, clothing and footwear, DVLA, car Insurance, car fuel, sports/hobbies, etc.). Doliczając do £2630 ichi raty, czyli spłatę długów z którymi się do nas zgłosili (w tym spłacanie ich credit cards powyżej minimum), ich łączna kwota ponoszonych miesięcznych wydatków to  £3320. Czyli, co miesiąc brakuje im £570 na realną spłatę swoich wierzycieli i bieżące potrzeby.


Zanim program IVA objął pomocą rodzinę Pana Przemka, ich łączny dług stanowiła kwota £32 000. Wynikało to z zadłużeń w takich firmach i bankach jak: Capital One, Home Retail Group Services LTD, Newday LTD, Aqua, Lloyds Bank, Shop Direct Finance Company LTD. Aktualnie, ich długi które objął program IVA Individual Voluntary Arrangement działający zgodnie z ustawą od 1986 roku spowodował że, jedyna ich płatność miesięczna za długi to £120 miesięcznie, a nie jak było £570. A planowana łączna kwota do spłaty to nie £32 000, ale £7200 w zamian, w ramach IVA. Ponieważ ich IVA został zaplanowany na okres 60 miesięcy. 

Dodatkową barierą dla Pana Przemka była, bariera językowa. Choć jego Angielski jest komunikatywny, obawiał się że pewne zwroty mogą być dla niego obce. We współpracy z nami Pan Przemek, w końcowym etapie anglojęzycznym aplikowania o IVA  mógł skorzystać ze wsparcia tłumacza. 

To rozwiązanie pomoże zredukować w efekcie rodzine Pana Przemka o -78%.  I wieść normalne życie. A po 5 latach, zapomnieć o sprawie i budować na nowo swój credit score. 

 

 

 

Poza bankructwem Wielka Brytania ma inne programy oddłużeniowe,

 

 

Mam nadzieję, że choć trochę wyjaśniłam proces i korzyści wynikające ze skorzystania z ogólnodostępnych i - co najważniejsze - legalnych programów oddłużeniowych (regulowanych prawem Brytyjskim i Szkockim). Choć na pytanie „jak to działa?” nie można odpowiedzieć jednym zdaniem, to wiemy że można to zrobić w sposób prosty i przykładowy. My jako cały zespół ODDLUZANIEUK.COM wierzymy również w to, że Wasze zrozumienie całego procesu pomoże Wam podjąć dobrą decyzję i podejść poważnie do tematu. Pozbycie się uporczywych długów w UK jest możliwe. Skąd taka wielkoduszność Państwa? To proste - zadłużone gospodarstwa domowe przytłaczają rozwój gospodarki kraju, a Wielka Brytania to kraj z ambicjami. Cała tajemnica. 


Jeśli potrzebujesz podobnej pomocy, umów rozmowę

trust.png

 

 

 


Wypełnij nasz formularz

Imię jest wymagane!
Surname is required!
Telefon jest wymagany!
Email is required!

This field is required


Treść wiadomości jest wymagana!

Strona używa plików cookies