Kiedy kryzysu nie ma po prostu warto zadbać o siebie! Bądź na bieżąco…

Większość z nas odczuła ekonomicznie skutki nagłego lockdownu i planowanego Brexitu.

 

Każdy z nas marzy o przewidywalnej i stałej sytuacji materialnej. Czasami nasze osobiste sprawy potrafią tą stabilizacją zachwiać – na co możemy mieć osobiście mniejszy lub większy wpływ. Niektórzy w takich sytuacjach mogą liczyć na rodzinę i przyjaciół. Inni muszą liczyć tylko na siebie…

A co, jeśli wszyscy zostaliśmy dotknięci zmianami i niepewnością włącznie z zagrożeniem utraty pracy, dochodu, firmy, domu, auta? Musimy wybaczyć naszym rodzinom i przyjaciołom, ponieważ ich życie również stało się ryzykiem. Choć na głowie mamy rachunki i jesteśmy związani różnymi umowami z których chcemy się wywiązywać, to

“przykucnęliśmy” trochę, wyczekując końca skutków ogłoszonej pandemii.

Końca nie ma, ale chyba obudziliśmy się lub nauczyliśmy żyć w co by nie było nowej rzeczywistości.

Paradoksem również może się okazać to, że w czasie lockdown czas jakby się zatrzymał i przestaliśmy dokonywać zmian, które mogłyby poprawić nasze życie. Ponieważ w kryzysie trzeba walczyć. A kiedy kryzysu nie ma po prostu warto dokonywać zmian na lepsze! Zmienić dostawcę gas i energy na tańszego. Podnieść swoje kwalifikacje. Zmienić dom na wymarzony lub taki, którego koszty będą dla nas bardziej przystępne a dojazd do pracy nie zabierze nam za dużo czasu ani pieniędzy.

Lub pozbyć się długów bankowych i administracyjnych. I to możemy Wam zaproponować zawsze. Możemy zaproponować dużą redukcję długów, nawet o 75% i zminimalizowanie w związku z długami kosztów miesięcznych.

*Jeżeli jesteś osoba pracujacą lub szukasz pracy spełniasz warunki aplikowania o naszą pomoc. Nadal spośród niewielu nie pobieramy żadnych opłat wstępnych od Was.

Aby ośmielić Was i zapewnić o wiarygodności sposobów na pomoc z długami jakie są powszechnie stosowane w UK warto wspomnieć o publikacjach w the gazette  i stronie government 

wykazujących nadal wielką potrzebę, ponieważ ogólnie liczba indywidualnych niewypłacalności na Anglię i Walię.. Choć była niższa niż poziomy sprzed pandemii i od początku pierwszej blokady w Wielkiej Brytanii w marcu 2020 r.

utrzymywała się średnio na poziomie 8000 przypadków od marca 2019 do marca 2020. Co wskazuje wykres A.

Choć zanotowano w tym okresie spadek zarejestrowanych przypadków Individual Voluntary Arrangement to nadal cyfry nie są małe. I tu nasuwają się nasze wnioski. Ogólna obawa przed zmianami i nowymi decyzjami w nietypowej sytuacji dla nas, która miała swój początek od 28 lutego 2020 r. kiedy to zanotowano 1 przypadek wirusa SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii. Nabrała ona ogromnego rozmiaru i odcisnęła się na wielu płaszczyznach naszego życia.

Dodatkowym problemem dla wielu doradców finansowych (Licensed Insolvency Practitioner), którzy muszą uczestniczyć w procesie IVA było odrzucenie wielu wniosków z powodu utraty pracy przez dłużnika lub przeczekanie okresu, w którym wielu z Was zostało wysłanych na furlough. Czyli w minionym okresie wielu z Was czekało na lepszy moment a innym w minionym okresie pomóc nie było można..

źródło: https://www.gov.uk/government/statistics/monthly-insolvency-statistics-march-2021/commentary-monthly-insolvency-statistics-march-2021

IVA rolling 3-month averages – faktyczna liczba zarejestrowanych IVA uwzględniająca przypadki które z opóźnieniem zostały wpisane w rejestr.

IVA registration – średnia na poziomie 6000/ 8000 przypadków

Poniższy wykre B. pokazuje jak przez ostatnich 30 lat przed lockdown IVA okazał się w efekcie przodującym rozwiązaniem (IVA łagodniejsza alternatywa w stosunku do bankructwa).

Należy wspomnieć, że sector Debt solutions i Insolvency nadal się popularyzuje w wyniku informacji w internecie, obowiązkowym informowaniu Was przez waszych wierzycieli (np. w listach ponaglających do zapłaty) ale także poprzez osoby trzecie, które już są objęte proponowaną pomocą, udzielające się na forach, będące waszymi przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami.

źródło: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/862635/Commentary_-_Individual_Voluntary_Arrangement_Outcomes_and_Providers_2019.pdf

Odpowiedzialna za statystyki Kate Palmer pisze również, że w samym marcu 2021 r. w Anglii i Walii było 1591 przypadków DRO i 1028 przypadków bankructw. Na upadłość złożyło się 937 wniosków dłużników i 91 wniosków wierzycieli. Liczba DRO i upadłości w marcu 2021 r. była równo o 31% niższa niż w marcu 2020 r., jak i o 34% niższa niż w marcu 2019 r. W porównaniu z 2020 r. wnioski dłużników były o 29% niższe, a wnioski wierzycieli o 48% niższe. W porównaniu z 2019 r. wnioski dłużników były o 27% niższe, a wnioski wierzycieli o 67%.

Wnioskując,

w okresie kwiecień 2020 r. do kwiecień 2021 r. zanotowano:

6822 przypadków IVA

1425 przypadków DRO

812 Przypadków Bankructwa w tym 739 upadłości dłużników i 73 upadłości wierzycieli

DRO i bankructwa w kwietniu 2021 r.spadły w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku i kwietniem 2019 r., podczas gdy IVA były wyższe w kwietniu 2020 r. i kwietniu 2019 r.

ODDLUZANIEUK.com odnotowało na chwilę obecną zwiększone zapotrzebowanie na niesienie Wam pomocy. Jest to skutek zwiększonych kosztów i strat, jakie nam wszystkim przyszło ponieść dodatkowo w minionym okresie.

Jeżeli chcesz z nami porozmawiać wypełnij aplikację a My przygotujemy dla Ciebie wszystkie możliwe propozycje, które zaprezentujemy podczas rozmowy z Tobą.

Jesteś na Facebooku?
Zobacz nasz profil:

2020 © UK Debtbusters PL LTD is registered in Scotland No.SC704540 Registered Office: 2/1, 214 Castlemilk Drive, Glasgow G45 9JS. Data Protection Act 1998 registration number: ZB144962. UK Debtbusters PL LTD works in association with Licensed Insolvency Practitioners authorized and regulated by the Insolvency Practitioners Association to provide information and advice on Individual Voluntary Arrangements and Protected Trust Deeds. For the avoidance of doubt, UK Debtbusters PL LTD does not provide any debt advice. UK Debtbusters PL LTD services are profit-seeking. You can find out more about dealing with your creditors in a guide produced by the Insolvency Service: In Debt – Dealing with your creditors. You can also find alternative free-to-consumer debt advice organizations as recommended by the Money Advice Service. The Money Advice Service is an impartial service set up by the Government. For free debt counseling, debt adjustment, and credit information services, visit www.moneyadviceservice.org.uk. UK Debtbusters PL LTD offers free insolvency information, this information will be based on the detailed information you provide to our debt specialist 2/1 214 Castlemilk Drive, Glasgow, G45 9JS.