Programy oddłużeniowe w Wielkiej Brytanii to nie fikcja

“Witam, mam na imię Przemek i mam długi w UK. Słyszałem, że możecie pomóc?”. “Witam Nazywam się Katarzyna Nazim. Nasza firma ODDLUZANIEUK.com pomaga wyjść z długów Polakom mieszkającym w UK” „Dobrze pan trafił” „ Ja postaram się jak tylko mogę aby określić czy problemy z którymi się Pan zmierza kwalifikują się pod rodzaje rozwiązań jakie proponujemy . Proszę napisać coś więcej o swoich zadłużeniach. Kim są Pana wierzyciele i o jaką kwotę chodzi?” Odp. „Napiszcie mi jak to działa?”. Tak mniej więcej wyglądają pierwsze dialogi z naszymi przyszłymi klientami. A ponieważ niemalże w 100 procent przypadków pada pytanie „jak to działa?” – postanowiłam wyjaśnić na czym polega oddłużanie w UK i czy programy oddłużeniowe – jak twierdzą złośliwcy – to fikcja.

Program oddłużeniowy pomógł rodzinie pana Przemka

Na wstępie muszę wyjaśnić, że z czymś takim jak programy oddłużeniowe Polacy nie mają i nie mieli do czynienia – zwłaszcza patrząc na realia polskie. Bo w Polsce nie dość, że istnieje tylko jedna opcja, tj. upadłość konsumencka, to jeszcze do tego osiągnięcie statusu bankruta jest prawie niemożliwe. Wróćmy zatem do naszego klienta, pana Przemka. Pan Przemek mieszka z żoną Ewą i dwójką dzieci – 2-letnią córeczką i 9-letnim synkiem, a zatem w jego domu są 4 osoby na utrzymaniu. Pan Przemek i jego żona pracują, jednak pani Ewa niewiele. Dlaczego? Ze względu na małą córeczkę nie zapominając o tym, że 9 letni syn też potrzebuje mamy, a pan Przemek wsparcia w domu. Ich dochód średni miesięczny wynosi w sumie £1603. W ciągu 6 lat przeprowadzali się w sumie 4 razy, aby pan Przemek mógł zachować ciągłość pracy. Wszystkie te zmiany nadwyrężyło ich budżet i zmniejszyły dyspozycyjność pani Ewy co do pracy na cały etat. Przeprowadzony z nimi telefoniczny wywiad pozwolił ustalić, że ich stałe comiesięczne wydatki stanowią kwotę £1418. Mowa tutaj o potrzebach takich, jak rent, council tax, prąd, gaz, woda, jak i również TV, telefony, jedzenie, środki czystości, zdrowie, ubrania, szkolne wydatki, dojazdy do pracy, koszty utrzymania auta i małe przyjemności w tym posiadanie psa, itp.

Wolna kwota jaka powstała po odjęciu jednego od drugiego czyli: (dochód minus wydatki) £1603 – £1480 = £123 w skali miesiąca.

Zanim program IVA objął pomocą rodzinę pana Przemka, ich łączny dług stanowiła kwota £25 380. Wynikało to z zadłużeń w takich firmach jak: Capital One, Home Reital Group Services LTD, Newday LTD, Aqua, Lloyds Bank, Shop Direct Finance Company LTD. Ich comiesięczny koszt obsługi tych zobowiązań wtedy jeszcze stanowił kwotę £600 miesięcznie, z czym – do czego przyznał się pan Przemek – przestali kompletnie sobie radzić. Z oczywistych powodów niektóre z płatności zaczęli zaniedbywać. Co spowodowało, że ich wiarygodność (tzw. Credit score) mocno spadła i nie mogli się nigdzie więcej ubiegać o pożyczkę, aby spłacić zaległe raty. Jak łatwo się domyślić – wierzyciele zaczęli się upominać o swoje pieniądze. W tym drogą komorniczą, co spowodowało narastający stres. Czasem stres działa na nas mobilizująco. Tak też było w przypadku pana Przemka. Po prostu natychmiast zaczął szukać. Znalazł ODDLUZANIEUK.COM i nawiązał z nami kontakt. Cały proces trwał zaledwie 4 tygodnie – aż do otrzymania umowy IVA. Dobra współpraca i wymiana informacji pomiędzy nami i panem Przemysławem pomogła szybko zamknąć sprawę. Po podpisaniu umowy IVA pan Przemek i jego żona Ewa zaczęli płacić za swoje zobowiązania nie £600 jak dotychczas, ale £123. Zmiana ta już w pierwszym miesiącu po podpisaniu umowy spowodowała, że zaczęło im zostawać w portfelu £477 więcej! I wreszcie tą niemałą kwotę mogli przeznaczać co miesiąc na własne potrzeby bez obawy, że ktoś upomni się o więcej. Także rodzina pana Przemka przy zachowaniu tych samych dochodów przez okres 60 miesięcy (bo tyle trwa program IVA) może być spokojna. Program IVA w takiej sytuacji gwarantuje po upływie 60 miesięcy umorzenie długów i… zamkniecie za sobą całkowicie etapu życia, w którym zadłużyli się a następnie pozwolili sobie pomóc.

Programy oddłużeniowe są po to, aby pomóc dłużnikom spłacać zobowiązania

Każde z rozwiązań jak IVATD lub DMP jakie proponujemy opiera się właśnie na tym, aby od nowa ustalić ile mniej więcej dłużnik jest w stanie płacić za swoje zadłużenia – uwzględniając wydatki i koszty związane z życiem.

I należy wiedzieć, że IVA i TD gwarantują

  1. a) zamrożenie odsetek
    b) ochronę przed wierzycielami
    c) umorzenie długów

DMP może zawierać takie wsparcie jak:

  1. a) zamrożenie odsetek
    b) umorzenie części długów.

Programy oddłużeniowe pomagają już zadłużonym od £5000

Podsumowując, rodzina Pana Przemka i Pani Ewy której pomogliśmy otrzymała wsparcie w programie IVA. ich całkowity koszt (przy założeniu że zachowają stałe i niezmienne dochody i wydatki) za program IVA to kwota £7380 (w skali 60 mies.) w zamian za £25 380 które mieli na wstępie do spłacenia wobec swoich wierzycieli plus oczywiście wszelkie odsetki które były by im nadal naliczane gdyby nie program IVA. Można na ta sprawę spojrzeć jeszcze tak że ich koszt ogólny związany z pierwotnymi długami zmalał o conajmniej 70,92%. Wybraliśmy ten przypadek z tego względu, że jest to przykład dość powszechny, choć program pomaga już od łącznej kwoty £5000.

Wielka Brytania ma programy oddłużeniowe, bo nie chce zadłużonych obywateli

Mam nadzieję, że choć trochę wyjaśniłam proces i korzyści wynikające ze skorzystania z ogólnodostępnych i – co najważniejsze – legalnych programów oddłużeniowych (regulowanych prawem brytyjskim i szkockim). Choć na pytanie „jak to działa?” nie można odpowiedzieć jednym zdaniem, to wiemy że można to zrobić w sposób prosty i przykładowy. My jako cały zespół ODDLUZANIEUK.COM wierzymy również w to że Wasze zrozumienie całego procesu pomoże Wam podjąć dobra decyzję i podejść poważnie do tematu. Pozbycie się uporczywych długów w UK jest możliwe. Skąd taka wielkoduszność Państwa? To proste – zadłużone gospodarstwa domowe przytłaczają rozwój gospodarki kraju, a Wielka Brytania to kraj z ambicjami. Cała tajemnica.

Jesteś na Facebooku?
Zobacz nasz profil:

2020 © IM Debtbusters LTD is registered in Scotland No.549975 Registered Office: 214 Castlemilk Drive, 2/1, Glasgow G45 9JS. Data Protection Act 1998 registration number: ZA225838. IM Debtbusters LTD works in association with Licensed Insolvency Practitioners authorized and regulated by the Insolvency Practitioners Association to provide information and advice on Individual Voluntary Arrangements and Protected Trust Deeds. For the avoidance of doubt, IM Debtbusters LTD does not provide any debt advice. IM Debtbusters LTD services are profit-seeking. You can find out more about dealing with your creditors in a guide produced by the Insolvency Service: In Debt – Dealing with your creditors. You can also find alternative free-to-consumer debt advice organizations as recommended by the Money Advice Service. The Money Advice Service is an impartial service set up by the Government. For free debt counseling, debt adjustment, and credit information services, visit www.moneyadviceservice.org.uk. IM Debtbusters LTD offers free insolvency information, this information will be based on the detailed information you provide to our debt specialist 214 Castlemilk Drive, 2/1, Glasgow, G45 9JS.