Czy można wyjechać na wakacje podczas IVA lub Trust Deed?

Możesz podróżować po Wielkiej Brytanii lub za granicą w ramach wypoczynku. Jeśli jesteś na IVA lub Trust Deed urlop jest jak najbardziej dozwolony.
Natomiast znalezienie pieniędzy na sfinansowanie urlopu może być już nie lada problemem. Nie musisz informować swojego dostawcy o tym że cię nie będzie pod warunkiem że płatności wobec IVA/Trust Deed są regulowane. Problemem może być jedynie fakt że będąc na IVA/Trust Deed możesz nie dysponować odpowiednią kwotą na finansowanie tego wyjazdu.

Ale może się okazać że podczas trwania programu nie wydasz wszystkich pieniędzy na takie cele jak np. hobby czy sport. I może to stworzyć na twoim koncie zapas finansowy który będziesz mógł przeznaczyć na swój dłuższy holidays. Choć wszyscy wiemy że redukcja własnych wydatków jest niezmiernie trudna to warto spróbować obniżyć swoje wydatki np: zmieniając dostawcę prądu lub gazu na tańszego. W ten sposób zacząć oszczędzać. Jeżeli masz taką możliwość w aby swoim miejscu pracy tymczasowo wypracować więcej godzin lub otrzymać premię możesz te pieniądze wykorzystać na wakacje.

Planując wakacje zawsze warto porozmawiać ze swoim doradcą finansowym IVA/Trust Deed i przedstawić mu swój problem. Największym błędem jest zaciąganie nowych zobowiązań finansowych na pokrycie potrzeb wyjazdu. Będzie to stanowiło zagrożenie do utrzymania twojego IVA. Możesz również pożyczyć pieniądze od znajomych lub rodziny na ten cel. Ale spłacenie ich będzie dopiero możliwe po zakończeniu twojego IVA lub Trust Deed.

Możliwe jest również zawieszenie twoich płatności za IVA/Trust Deed na potrzebny okres za porozumieniem z twoim dostawcą programu. Natomiast o ten okres przedłuży się twój IVA lub Trust Deed. Prośba może również zostać odrzucona. Tego typu praktyka jednak jest mało prawdopodobna ze względu na to że twoje raty za IVA/Trust Deed nie są duże. A ich wielokrotność mogłaby stanowić zbyt duże przesunięcie do całkowitego zakończenia programu.
Warto o tym rozmawiać ze swoim doradcą jeżeli brakująca kwota nie stanowi większości potrzebnego kapitału który mógłby zaspokoić nasze potrzeby związane z wyjazdem wypoczynkowym. 

Pamiętaj! Programy są dopasowanym do twoich potrzeb planem finansowym a potrzeby te sam deklarujesz na wstępie. Muszą one jednak świadczyć o realnym i niewygórowany podejściu do twoich potrzeb, również po to abyś nie popadł w kolejne kłopoty finansowe. Wszyscy doskonale wiemy że nie trzeba udać się do banku aby powstał dług. Wystarczy nie dokonać opłat priorytetowych takich jak rent, council tax, prąd, gaz ect. i na nowo tracimy kontrolę nad naszymi finansami.Dlatego tak ważne jest to żebyśmy umieli planować nasze wydatki w naszych możliwości.
W momencie jakichkolwiek przesłanek o tym że możesz mieć problemy finansowe twój dostawca zawsze może zażądać wglądu na twoje konta bankowe. Tak się może wydarzyć w momencie kiedy wydasz jednorazowo znaczną część swoich bieżących dochodów na inny niestandardowy cel niż te które zadeklarowałeś wstępnie. Co zagraża dokonywaniu opłat priorytetowych jak, rent, prąd, council tax, program IVA/Trust Deed ect.