Co z umową IVA lub Trust Deed, kiedy otrzymywane dochody wzrosną lub zmaleją?

Jeżeli w twojej sytuacji dochodowej zaszła jakaś stała zmiana to twoje płatności względem IVA lub Trust Deed wzrosną albo zmaleją. Jeżeli zmieniłeś pracę na mniej płatną lub twój pracodawca zmienił warunki pracy na mniej opłacalne twoja zdolność zostanie powtórnie przeanalizowana a rata za program się zmniejszy. Przy stałej zmianie dochodów, gdy twój dochód wzrósł, to ta nadwyżka zostanie podzielona między ciebie i program pól na pół. Niestety zwiększenie wysokości rat nie ma wpływu na szybsze zakończenie programu. Twoja rata za program w trakcie jego trwania może również zmaleć. Jednak nie jest to możliwe gdy twoja już ustanowiona płatność jest standardowo najniższa przy stosowanym rozwiązaniu.

W przypadku kiedy twoje dochody zmaleją albo priorytetowe wydatki wzrosną warto zredukować pozostałe swoje wydatki które mogą ocalić twój budżet. Należy się również zgłosić do swojej firma IVA lub Trust Deed aby ta na nowo oceniła nasze nagłe zmiany w budżecie i dokonała powtórnej analizy (debt calculator). Jeżeli wszystko będzie wskazywało na to że twoja dotychczasowa rata za IVA lub Trust Deed jest dla ciebie za wysoka to zostanie zmniejszona. Zmniejszeniem raty do 10% zajmie się twój dostawca IVA przy większej zmianie płatność ta będzie musiała zostać ustalona i uzgodniona z twoimi wierzycielami.

 

Tymczasowa zmiana dochodów

Jednym z najczęstszych powodów jest nagły i nieprzewidziany wydatek taki jak remont domu lub samochodu. W takim przypadku należy natychmiast skontaktować się ze swoją firmą IVA lub Trust Deed. Twój doradca może zorganizować dla ciebie „wakacje płatnicze” lub okresowo zmniejszyć ratę. Twój IVA z tego powodu może zostać przedłużony o więcej niż 60 mies. w ramach ustanowionej przerwy w płaceniu lub różnicy w płaceniu. Jest to jedyne mądre rozwiązanie w takiej sytuacji. Ponieważ nie wolno zaciągać nowych zobowiązań finansowych podczas trwania IVA aby zasilić swój budżet. Powyżej £500. W takiej sytuacji i tak należy porozumieć się ze swoim doradcom.